جمهوری دموکراتیک و امام خمینی (ره)

ملت ما براى اسلام قیام کرد و براى اسلام راه را پیمود و براى اسلام خون داد، الآن قشرهایى هستند که مى‏خواهند اسلام را کنار بگذارند. «جمهورى» تنها، از اسلام مى‏ترسند! جمهورى تنها، «جمهورى دمکراتیک»! آنها که مى‏خواهند یک قدرى در پرده صحبت کنند، «جمهورى دمکراتیک اسلام». اینها همه خدعه است! اینها براى این است که از اسلام مى‏ترسند. اسلام را مخالف مى‏دانند با هواهاى نفسانى خودشان. بیدار باشید! اگر انحرافى باشد از جمهورى اسلام، هر انحرافى اگر از جمهورى اسلامى- هر انحرافى- باشد، خلاف مسیر شماست، خلاف مسیر اسلام است. مسلمین توجه داشته باشند که در حزبهایى که صحبتشان از اسلام نیست، صحبتشان از دمکراتیک است، قشرهایى که به اسلام کار ندارند، گر چه‏ به آزادى کار دارند، آزادى را مى‏خواهند اما آزادى به غیر اسلام، ملت ما توجه کنند که لااقل داخل اینطور حزبها نشوند. شما عزیزان خودتان را براى اسلام دادید؛ حالا که عزیزها را دادید، به ضد اسلام بخواهید وارد بشوید، هدر بدهید خون عزیزان خودتان را؟ توجه بکنید! اینها مى‏خواهند هدر بدهند خون شما را. اجتماعات اینها بر ضد اسلام است. چند روز پیش، این اجتماع زیاد داشتند به بهانه، و حرفهایشان به ضد اسلام بود. با اینها همکارى نکنید. مسلمین! با اینها همکارى نکنید، خودتان را از آنها دور نگه دارید، از اینها اجتناب کنید؛ اینها آزادى منهاى اسلام را مى خواهند. این غیر از طریقه شماست. شما اسلام را مى‏خواهید، ما اسلام را مى‏خواهیم که اسلام آزادى به ما بدهد، نه آزادى منهاى اسلام. آنها استقلال منهاى قرآن را مى خواهند، ما قرآن را مى‏خواهیم ..

صحیفه امام، ج‏7، ص:486

امام خمینی ره

(وبلاگ خمینی کیست شامل نظرات حضرت امام خمینی (ره) در مورد مسائل روز است)

/ 4 نظر / 2 بازدید
حسین

اسرار ازل را نه تو دانی ونه من این حرف معما نه تو خوانی ونه من پس از پس پرده گفتگوی من و تو چون پرده بر افتد نه تو مانی ونه من با سلام خدمت دوست وهمنام عزیز تر از جانم..از این که قدم بر دیده ام نهاده ومن حقیرراسرشار لطف ومحبتت نموده بودید سپاسگزارم.وبلاگ خوبی دارید امیدوارم در کارتان موفق باشید..من هدفم از ایجاد بلاگ فقط وفقط جمع آوری مطالب نغز وشعرهای اساتید فن وسخن بوده وهست.وبعضی مواقع هم خودم به ذوق می آیم ومطالبی بسیار ناچیز وحقیر که منشعب از تراوشات ذهنی ام می باشد جهت مطالعه واظهار نظر دیگران در وبلاگ می گذارم...که امیدوارم مورد قبول دیگردوستان باشد...راستش را بخواهید چیزی از سیاست نمیدانم..وخودم را قاطی این حرفها نمی کنم...امیدوارم مرا درک کنید... اگر در رابطه باموضوعات وبلاگم توضیحاتی خواستید ...با کمال میل ودر حد توانم میتوانم یاریتان نمایم....دوستتان دارم...ومنتظر قدمهای سبزتان هستم

mostafa

رزمنده خسته نباشی ،مطالبت کار شده بود. در راهیان نور این جمله را ازیکی از اهالی آنجا شنیدم:شهدا گفتند تا زنده ایم رزمنده هستیم.

علی

با سلام می خواستم بپرسم مبحث امام سازی، که در وبلاگ دوستمان(شَوَند) اشاره کردید و قرمودید که به یک شبکه اینترنتی ارسال شده را در کجا می توانم دنبال کنم. در واقع اشاره به کدام شبکه داشتید با تشکر فراوان

javan68

سلام جناب حق جو... سوالاتی داشتم : با اجازه: به نظر شما..الان در جمهوری اسلامی در سال1390 دستورات و خواسته های امام خمینی اجرا میشه؟!! ایا واقعا هدفی که انقلاب با اون پیروز شد هنوز هم تو کشور و مملکت ما هست؟! ایا واقعا به گفته ها و سخنان امام خمینی عمل میشه؟! کشور ما الان پر از دغدغه و مشکل هستش(از فقر تا فحشا)....ایا ارزویی که امام برای ایران داشت این بود؟!! این مشکلات راه حلی هم داره؟!!