توجیه نتانیاهو برای اشغال قدس

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، "بنیامین نتانیاهو " برای اینکه ادعاهای خود را برای تشکیل دولتی یهودی ثابت کند به تورات استناد کرد.
رویترز نوشت: زمانی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، خود را در بین سوال‌های انبوه درباره آینده قدس محاصره شده دید، به تورات استناد کرد تا ادعاهای تشکیل دولت یهودی درباره این شهر مقدس را اثبات کند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه چون نام عبری شهر قدس (صهیون) در تورات 850 بار تکرار شده است و نام عربی آن به دفعات کمتری آمده است، نتیجه گرفت که این شهر باید در اشغال این رژیم باشد.
نتانیاهو در جلسه‌ای در پارلمان رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت که نام عبری قدس یعنی صهیون 850 بار در تورات آمده است ولی نام عربی آن 182 بار ذکر شده است.
رویترز در ادامه نوشت: بر اساس این تفسیر، اسرائیل توصیف "یکپارچه " را برای قدس به کار می‌برد و این اقدامی است که هنوز به رسمیت شناخته نشده است به طوری که بسیاری از قدرت‌های جهانی خواسته فلسطینیان را مبنی بر اینکه قدس شرقی پایتخت کشور فلسطین باشد، تایید می‌کنند.

منبع: در جستجوی حقیقت

/ 19 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راهی

سلام .. چرا شما به روز نمی کنید ..؟ مبادا نگاهی بی جهت متوجه امام سید علی شود! به روزم یاعلی

مهاجر

یافت مردى گورکن عمرى دراز سایلى گفتش که چیزى گوى باز تا چو عمرى گور کندى در مغاک چه عجایب دیده اى در زیر خاک ؟ گفت این دیدم عجایب حسب حال کین سگ نفسم همى هفتاد سال گور کندن دید و یک ساعت نمرد یک دمم فرمان یک طاعت نبرد

زهرا

سلام خسته نباشید با مطلب فتنه گر آینده کیست؟ مشایی؟رفسنجانی؟ لاریجانی ... به روزم.یا علی

زهرا

سلام خسته نباشید با مطلب فتنه گر آینده کیست؟ مشایی؟رفسنجانی؟ لاریجانی ... به روزم.یا علی

حسین مداحی

سلام حسین جان مطالب وبلاگ رو خوندم عجب داستانی بود این داستان جنپت و اما در باب افکار نیهیلیستی عزیزم چرا به سروش فحش میدی ؟ از شما بعیده در جلسه ی روز 5 شنبه ی آینده یاد آوری کنید تا ان شا الله بگم خدمتتون برخورد با جناب سروش باید چگونه باشد

مبارزفوتو

سلام خداقوت عجب استدلالی ، به درد قرون وستا می خوره جلبکی خسته به انتظار نشسته یا علی

آدونیا

سلام وبلاگ من درباره دین یهوده اگه مایل بودید سر بزنید و نظرتونو بگید [گل]