اسلام دین سیاست است،قبل از اینکه دین معنویت باشد...

 اسلام براى نجات بشر آمده است؛ چنانکه حضرت مسیح براى نجات بشر آمده بود، و سایر انبیا براى نجات بشر آمده بودند. اسلام علاوه بر اینکه بشر را در روحیات غنى مى‏کند، در مادیات [هم‏] غنى مى‏کند. اسلام دین سیاست است قبل از اینکه دین معنویات باشد. اسلام همان طورى که به معنویات نظر دارد و همان طورى که به روحیات نظر دارد و تربیت دینى مى‏کند و تربیت نفسانى مى‏کند و تهذیب نفس مى‏کند، همان طور [هم‏] به مادیات نظر دارد و مردم را تربیت‏ مى‏کند در عالم که چطور از مادیات استفاده کنند و چه نظر داشته باشند در مادیات. اسلام مادیات را همچو تعدیل مى‏کند که به الهیات منجر مى‏شود. اسلام در مادیات به نظر الهیات نظر مى‏کند، و در الهیات به نظر مادیات نظر مى‏کند. اسلام جامع مابین همه جهات است. و شما در روزى وارد شدید که ما به حکومت خودمان رسیدیم و همان طورى که اسلام معنویات را داشت، و در صدر اسلام حکومت را هم داشت الآن هم به خواست خداى تبارک و تعالى، ما با معنویاتى که اسلام دارد روبه رو هستیم و مطیع هستیم، و در مادیات و در حکومت هم یک حکومت اسلامى، یک حکومت عدل؛ که حکومتها تابع مردم باشند و حکومتها براى مردم باشند نه مردم، براى حکومتها. حکومت اسلامى حکومتى است که، براىِ مردم خدمتگزار است؛ باید خدمتگزار باشد. در اسلام مابین اقشار ملتها هیچ فرق نیست. در اسلام حقوق همه ملتها مراعات شده است: حقوق مسیحیین مراعات شده است؛ حقوق یهود و زرتشتیین مراعات شده است؛ تمام افراد عالم را بشر مى‏داند، و حق بشرى براى آنها قائل است؛ تمام عالم را به نظرِ محبت نگاه مى‏کند؛ مى‏خواهد عالم مستضعفین نجات پیدا کنند، مى‏خواهد تمام عالم روحانى بشوند، تمام عالم به عالِم قدس نزدیک بشوند. اسلام براى نجات مردم بشر آمده است که از این علایق جسمانى آنها را رها کند و به روحیات برسد ..

صحیفه امام خمینی (ره)، ج‏6، ص: 468

امام خمینی ره

/ 2 نظر / 2 بازدید
راهی

http://khadem.pelakfa.com/ فرصت خدمت به شهدا در منطقه و http://www.rahianenoor.pelakfa.com/ اردوی راهیان نور مجاهدان سایبری تا فرصت هست شتاب کنید یاعلی

cassandan

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.